Közismereti versenyek országos döntője

image_pdfimage_print

A SZAKE (Szakmai Középiskolásokért Kulturális Egyesület) minden év március havában, közel az 1848-as forradalom napjához, tartja országos közismereti versenyeit Budapesten a Stefánia-palotában.

Ebben az évben az előzetes feladatok pontszámai alapján az Irinyi János Reformtus Oktatási Központból 5 középiskolás csapat, 3-3 taggal került be az országos döntőbe.

A következő eredményekkel:

„Magyarok Európában” versenyen

2. helyezést ért el Rási Mátyás, Kálmán Dániel, Almási Krisztián
Felkészítő tanár: Darai Imre

„Magyarország az én hazám” versenyen

3. helyezést ért el Harencsár Bence, Terenyei Eszter, Fiam Zoltán
Felkészítő tanár: Darai Imre – Szűcsné Pál-Kutas Orsolya

6. helyezést ért el Gőcze Tímea, Lipták Lili, Andó Antónia
Felkészítő tanár: Demeterné Mérai Mária

„Magyarországi cigány-roma nemzetiségiek” versenyén

3. helyezést ért el Majnár Alexandra, Herceg Petra, Kormos Friderika
Felkészítő tanár: Lőrinczné Rási Enikő

„Örökségünk ’48” versenyen

8. helyezést ért el Hutka Márk, Makranczi Szabolcs, Réthy Liliána
Felkészítő tanár: Forgonyné Viszlai Margit

Az egyesület ebben az évben is írt ki irodalmi és illusztrációs pályázatot, „Magyar népi balladák” címmel.

Iskolánkból különdíjat kapott Tímár László Hanh animációs kisfilmjéért.

A Magyar Széppróza Napja alkalmából online versenyt is hirdetett az egyesület. 104 megoldásból, 10 megoldót jutalmaztak, ebből 9 fő a 13+1 megoldásból 13 jó megoldást küldött be, egyetlen tökéletesen kitöltött teszt született, Romanovics Rékáé, az Irinyi 12. A évfolyamos tanulójáé.

Minden versenyzőnek, helyezettnek gratulálunk. Kívánunk további szép sikereket!

Demeterné Mérai Mária

 

 

Óvodai beiratkozás

image_pdfimage_print

TISZTELT SZÜLŐK!

TÁJÉKOZTATJUK ÖNÖKET,
HOGY AZ IRINYI JÁNOS REFORMÁTUS OKTATÁSI KÖZPONT TOMORI ÓVODÁJÁBAN
AZ ÓVODÁSKORÚ GYERMEKEK RÉSZÉRE
AZ ELŐJEGYZÉS IDŐPONTJA:

  1. május 9-10. 800-1600

 ERRE AZ ALKALOMRA, KÉRJÜK, HOZZÁK MAGUKKAL A KÖVETKEZŐ DOKUMENTUMOKAT:

  • GYERMEK SZÜLETÉSI ANYAKÖNYVI KIVONATA, TAJ KÁRTYA, LAKCÍMKÁRTYA
  • GYERMEK KERESZTLEVELE, VAGY IGAZOLÁS A KERESZTSÉG MEGLÉTÉRŐL
  • RGYV, HH, HHH HATÁROZATOT AZ ÉTKEZÉSI TÉRÍTÉSI DÍJ KEDVEZMÉNYHEZ, AMENNYIBEN IGÉNYBE KÍVÁNJÁK VENNI
  • HA VAN A GYERMEKNEK TARTÓS BETEGSÉGE, ARRÓL ORVOSI IGAZOLÁST
  • MÁK IGAZOLÁS MAGASABB ÖSSZEGŰ CSALÁDI PÓTLÉKRÓL
  • SZÜLŐ LAKCÍMKÁRTYÁJA, SZEMÉLYI IGAZOLVÁNYA
  • ORVOSI IGAZOLÁS, HOGY A GYERMEK KÖZÖSSÉGBE MEHET

SZERETETTEL VÁRJUK A LEENDŐ ÓVODÁSOKAT ÉS SZÜLEIKET!

Eperjesi Béláné
tagintézmény – vezető

           További információ a itt található.

Bibliaolvasó verseny az Irinyi János Református Oktatási Központban

image_pdfimage_print

Iskolánk 3. alkalommal rendezte meg a Regionális Bibliaolvasó versenyét 2019. február 21-én.

A város és a környék közép- illetve általános iskoláiból érkeztek a tanulók, összesen 27-en 11 kísérő tanárral.

A következő szép eredmények születtek:

Általános Iskolák

  1. Sikur Tünde – Berentei Általános Iskola – Felkészítő tanár: Jávori Mária
  2. Bőd Mirtill – IJROK Tompa Mihály Református Általános Iskola – Felkészítő tanár: Kovács Réka
  3. Gass Eszter – Szalézi Szent Ferenc Gimnázium – Felkészítő tanár: Szabóné Gonda Zsuzsanna

Különdíj: Boros Bíborka – IJROK Tompa Mihály Református Általános Iskola – Felkészítő tanár: Kovács Réka

Középiskolák

9-10. évfolyam

  1. Borsai Bianka – Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium, Edelény – felkészítő: Smigura Éva
  2. Varga Lilla – Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium, Edelény – felkészítő: Smigura Éva
  3. Gyurán Gábor – Irinyi János Református Oktatási Központ – felkészítő tanár: Bozsóné Kolosai Éva

Különdíj: Planicska Levente – Ózdi SZC Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája – Felkészítő tanár: Nagyné Máté Erika

11-12. évfolyam

  1. Csizi Alex – Ózdi SZC Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája – Felkészítő tanár: Nagyné Máté Erika
  2. Kulin Roxána Natália – Gomba Levente Gimnázium, Putnok – Felkészítő tanár: Endrésik Zsolt
  3. Kolozsi Ádám – Gomba Levente Gimnázium, Putnok  – Felkészítő tanár: Endrésik Zsolt

Különdíj: Ferencz Orsolya – Szalézi Szent Ferenc Gimnázium – Felkészítő tanár: Szabóné Gonda Zsuzsanna

Minden versenyzőnek gratulálunk és várjuk őket jövőre is, ezen a nemes versenyen.

Áldás, békesség!

Demeterné Mérai Mária és Csodóné Klómer Edina szervező tanárok

Szép Magyar Beszéd megyei fordulója

image_pdfimage_print

2019. február 26-án tartották Miskolcon a Szép Magyar Beszéd megyei fordulóját.

Iskolánkat Hocza Veronika 10. F és Szőlősi Fanni 10. A osztályos tanuló képviselte. Igazán büszkék lehetünk a teljesítményükre, mert – ahogyan a múlt évben – ebben az évben is ők fogják képviselni a borsodi vidéki szakképző iskolákat az országos versenyen áprilisban, Győrben.

Hocza Veronika 1.  Szőlősi Fanni 3. helyezést ért el az abszolút sorrendben.

Mindkettőjüknek kívánunk további sikeres versenyzést!

Tehetségútlevél

image_pdfimage_print

Az egri Eszterházy Károly Egyetem 6. alkalommal hirdette meg a Tudományról Diákoknak Kíváncsiságból – Tehetségútlevél a felsőoktatásba pályázatát, amelynek konferenciájára február 7-én került sor.

A középiskolás tanulók  zöme Észak-Magyarország megyéiből érkezett, de voltak a Dunántúlról, illetve  határon túlról is érkeztek versenyzők.

Az előzetes pályamunkákból meghívásra került diákelőadásokat (8 percben) meghallgatták, 2 perces időkeretben kérdéseket tettek fel a témát ismerő egyetemi tanárok, professzorok, tanszékvezetők az előadó tanulónak. Az előadásokat értékelték szekciónként is és összesítésben is.

Iskolánkat három irinyis képviselte:

Mata Emese 12. F osztályos tanuló poszterelőadás szekcióban, pszichológiai előadása címe: Mindannyian mások vagyunk. Felkészítő tanár: Szabó-Salagvárdi Anita.

Fóris Gréta 11. F osztályos tanuló előadás formájában, Társadalomtudományok szekcióban, előadásának címe: Parasportok üzenete (pszichológia), felkészítő tanára: Demeterné Mérai Mária.

Andó Antónia 10. F osztályos tanuló előadás formájában, Irodalom és nyelvészet szekcióban, előadásának címe: Halott Pénz: Hajtól a szívig- egy slágerszövet stilisztikai, nyelvi elemzése. Felkészítő tanára: Demeterné Mérai Mária.

A következő eredmények születtek:

Fóris Gréta pályamunkája és előadása Különdíjat kapott.

Andó Antónia pályamunkája és előadása 3. helyezést ért el.

A szervezők ígérete szerint minden tanuló, aki bekerült az első három helyezett közé, élhet azzal a lehetőséggel, hogy dolgozatát Tehetségútlevél című kiadványukban publikálhatja.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Szép Magyar Beszéd verseny

image_pdfimage_print
  1. január 22-én tartottuk meg a házi Szép Magyar Beszéd versenyünket, ezzel emlékezve meg a Magyar Kultúra Napjáról is.

A versenyen 18 tanuló vett részt, nagyon sok jó hangú, szépen beszélő tanulóval találkoztunk, a zsűrinek valóban nem volt könnyű döntenie.

A következő eredmények születtek:

  1. helyezés Szőlősi Fanni 10.A
  2. helyezés Hocza Veronika 10.F
  3. helyezés Terenyei Eszter 10.A

Az első két helyezett képviseli iskolánkat a megyei versenyen, február 26-án. Reménykedünk, hogy a múlt évihez hasonló-akkor mindketten bejutottak az országos versenyre- eredménnyel térnek majd haza.

Minden résztvevőnek gratulálunk, és reméljük jövőre találkozunk velük.

Istenes versek a magyar irodalomban

image_pdfimage_print

Vrastyák Bianka 10. C osztályos tanuló KÜLÖNDÍJAT kapott kimagasló versmondásáért azon a versenyen, amelyet a miskolci Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon hagyományteremtő céllal rendezett a Kárpát-medence magyar református középfokú intézményei számára 2019. február 16-án. A kötelező alkotás minden diák számára Áprily Lajos: Útravaló című költeménye volt. Bianka szabadon választottként Reményik Sándor: Ha számbavetted…című versét szavalta nagy sikerrel. Gratulálunk!