Felvétel szakképesítésekre

image_pdfimage_print

Intézményünk

érettségivel rendelkező fiatalok részére az alábbi szakképesítésekre hirdet felvételt a
2019/2020-as tanévre:

SzakképesítésOKJ számKépzési forma
Vegyész technikus 54 524 03nappali
Vegyész technikus54 524 03esti

Képzési idő: egységesen 2 év
jelentkezési határidő: 2019. augusztus 05.
A képzések csak megfelelő csoportlétszám esetén indulnak.

Suli Íjász Bajnokság

image_pdfimage_print

2019.június 02-án került megrendezésre Nagyhegyesen a Suli Íjász Bajnokság ÉAR-ÉMR Régiós kvalifikációs versenye. Az Irinyi János Református Oktatási Központot Miklós Máté Bendegúz 10.B osztályos tanuló képviselte, aki korosztályában és kategóriájában 87,5%-al, bejutott a 2019.június 16-án Budapesten megrendezésre kerülő döntőbe.

Irinyi János élete és kora országos műveltségi verseny

image_pdfimage_print

A Tehetségnap keretében került sor a versenyre, az idei év kihívása az írásbeli forduló után az online verseny megrendezése volt -10 csapattal – 2019. május 17-én, Irinyi János születésének 202. évfordulóján.

A digitális feladatokból 270 pontot lehetett összegyűjteni 1,5 óra alatt, sok múlott a csapatok időgazdálkodásán és  taktikáján. A feladatok felölelték Irinyi János életét, Jókai Mór: Fekete gyémántok című művét, a reformkor, a szabadságharc, a neoabszolutizmus, a kiegyezés és a dualizmus korának eseményeit, kiemelkedő személyiségeit, intézményrendszerét, tudománytörténetét, építészetét.

Változatos feladatokkal kellett megküzdeniük a csapatoknak, összesen 26 feladat megoldását kellett teljesíteniük. Az Irinyi csapatai mellett a Szszc Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának két csapattal érkezett.

Minden csapat legjobb tudása szerint oldotta meg a feladatokat.

A verseny helyezettjei:

  1. Gregóczki Réka 10.A, Hutka Márk 11.E
  2. Fiam Zoltán 11.E, Harencsár Bence 10.A, Sándor Bence 10.A
  3. Pósa Gréta, Molnár Henrietta, Broda Balázs 11.F

 Eredményükhöz gratulálunk!

Rendkívüli felvételi eljárás

image_pdfimage_print

A 20/2012. (VIII.31.) EMMI rendelet 43.§-a alapján rendkívüli felvételi eljárást indítunk iskolánkban a villamosipar és elektronika ágazatban a 2019/2020-as tanév 9. évfolyamára. Az ágazatra még 8 fő jelentkezését tudjuk elfogadni, amennyiben a jelentkező tanulmányi eredménye megfelelő (a leendő érettségi tantárgyak – magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem és idegen nyelv – 7. év végi és 8. félévi eredményének átlaga eléri a 3,00-t).

Jelentkezni 2019. május 6-17 között, az alábbi jelentkezési lap beadásával, iskolánkban személyesen lehet.

JELENTKEZÉSI LAP – rendkívüli felvételi eljáráshoz

Beiskolázás – végleges felvételi rangsor

image_pdfimage_print

Kedves iskolánkba jelentkezett 8. évfolyamos tanulók!

A végleges felvételi rangsort itt találjátok.

Az elkövetkezendő hónapokra is további szorgalmas tanulást kívánunk, hiszen a felvétel nem mentesít senkit sem ez alól!
Ne feledjétek: a középiskolai tanulmányok elkezdéséhez és folytatásához nélkülözhetetlen az általános iskolai tananyagok elsajátítása.

Üdvözlettel:

az Irinyi János Református Oktatási Központ
vezetése és nevelőtestülete

Közismereti versenyek országos döntője

image_pdfimage_print

A SZAKE (Szakmai Középiskolásokért Kulturális Egyesület) minden év március havában, közel az 1848-as forradalom napjához, tartja országos közismereti versenyeit Budapesten a Stefánia-palotában.

Ebben az évben az előzetes feladatok pontszámai alapján az Irinyi János Reformtus Oktatási Központból 5 középiskolás csapat, 3-3 taggal került be az országos döntőbe.

A következő eredményekkel:

„Magyarok Európában” versenyen

2. helyezést ért el Rási Mátyás, Kálmán Dániel, Almási Krisztián
Felkészítő tanár: Darai Imre

„Magyarország az én hazám” versenyen

3. helyezést ért el Harencsár Bence, Terenyei Eszter, Fiam Zoltán
Felkészítő tanár: Darai Imre – Szűcsné Pál-Kutas Orsolya

6. helyezést ért el Gőcze Tímea, Lipták Lili, Andó Antónia
Felkészítő tanár: Demeterné Mérai Mária

„Magyarországi cigány-roma nemzetiségiek” versenyén

3. helyezést ért el Majnár Alexandra, Herceg Petra, Kormos Friderika
Felkészítő tanár: Lőrinczné Rási Enikő

„Örökségünk ’48” versenyen

8. helyezést ért el Hutka Márk, Makranczi Szabolcs, Réthy Liliána
Felkészítő tanár: Forgonyné Viszlai Margit

Az egyesület ebben az évben is írt ki irodalmi és illusztrációs pályázatot, „Magyar népi balladák” címmel.

Iskolánkból különdíjat kapott Tímár László Hanh animációs kisfilmjéért.

A Magyar Széppróza Napja alkalmából online versenyt is hirdetett az egyesület. 104 megoldásból, 10 megoldót jutalmaztak, ebből 9 fő a 13+1 megoldásból 13 jó megoldást küldött be, egyetlen tökéletesen kitöltött teszt született, Romanovics Rékáé, az Irinyi 12. A évfolyamos tanulójáé.

Minden versenyzőnek, helyezettnek gratulálunk. Kívánunk további szép sikereket!

Demeterné Mérai Mária

 

 

Óvodai beiratkozás

image_pdfimage_print

TISZTELT SZÜLŐK!

TÁJÉKOZTATJUK ÖNÖKET,
HOGY AZ IRINYI JÁNOS REFORMÁTUS OKTATÁSI KÖZPONT TOMORI ÓVODÁJÁBAN
AZ ÓVODÁSKORÚ GYERMEKEK RÉSZÉRE
AZ ELŐJEGYZÉS IDŐPONTJA:

  1. május 9-10. 800-1600

 ERRE AZ ALKALOMRA, KÉRJÜK, HOZZÁK MAGUKKAL A KÖVETKEZŐ DOKUMENTUMOKAT:

  • GYERMEK SZÜLETÉSI ANYAKÖNYVI KIVONATA, TAJ KÁRTYA, LAKCÍMKÁRTYA
  • GYERMEK KERESZTLEVELE, VAGY IGAZOLÁS A KERESZTSÉG MEGLÉTÉRŐL
  • RGYV, HH, HHH HATÁROZATOT AZ ÉTKEZÉSI TÉRÍTÉSI DÍJ KEDVEZMÉNYHEZ, AMENNYIBEN IGÉNYBE KÍVÁNJÁK VENNI
  • HA VAN A GYERMEKNEK TARTÓS BETEGSÉGE, ARRÓL ORVOSI IGAZOLÁST
  • MÁK IGAZOLÁS MAGASABB ÖSSZEGŰ CSALÁDI PÓTLÉKRÓL
  • SZÜLŐ LAKCÍMKÁRTYÁJA, SZEMÉLYI IGAZOLVÁNYA
  • ORVOSI IGAZOLÁS, HOGY A GYERMEK KÖZÖSSÉGBE MEHET

SZERETETTEL VÁRJUK A LEENDŐ ÓVODÁSOKAT ÉS SZÜLEIKET!

Eperjesi Béláné
tagintézmény – vezető

           További információ a itt található.

Bibliaolvasó verseny az Irinyi János Református Oktatási Központban

image_pdfimage_print

Iskolánk 3. alkalommal rendezte meg a Regionális Bibliaolvasó versenyét 2019. február 21-én.

A város és a környék közép- illetve általános iskoláiból érkeztek a tanulók, összesen 27-en 11 kísérő tanárral.

A következő szép eredmények születtek:

Általános Iskolák

  1. Sikur Tünde – Berentei Általános Iskola – Felkészítő tanár: Jávori Mária
  2. Bőd Mirtill – IJROK Tompa Mihály Református Általános Iskola – Felkészítő tanár: Kovács Réka
  3. Gass Eszter – Szalézi Szent Ferenc Gimnázium – Felkészítő tanár: Szabóné Gonda Zsuzsanna

Különdíj: Boros Bíborka – IJROK Tompa Mihály Református Általános Iskola – Felkészítő tanár: Kovács Réka

Középiskolák

9-10. évfolyam

  1. Borsai Bianka – Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium, Edelény – felkészítő: Smigura Éva
  2. Varga Lilla – Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium, Edelény – felkészítő: Smigura Éva
  3. Gyurán Gábor – Irinyi János Református Oktatási Központ – felkészítő tanár: Bozsóné Kolosai Éva

Különdíj: Planicska Levente – Ózdi SZC Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája – Felkészítő tanár: Nagyné Máté Erika

11-12. évfolyam

  1. Csizi Alex – Ózdi SZC Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája – Felkészítő tanár: Nagyné Máté Erika
  2. Kulin Roxána Natália – Gomba Levente Gimnázium, Putnok – Felkészítő tanár: Endrésik Zsolt
  3. Kolozsi Ádám – Gomba Levente Gimnázium, Putnok  – Felkészítő tanár: Endrésik Zsolt

Különdíj: Ferencz Orsolya – Szalézi Szent Ferenc Gimnázium – Felkészítő tanár: Szabóné Gonda Zsuzsanna

Minden versenyzőnek gratulálunk és várjuk őket jövőre is, ezen a nemes versenyen.

Áldás, békesség!

Demeterné Mérai Mária és Csodóné Klómer Edina szervező tanárok