image_pdfimage_print

Suli Íjász Bajnokság

2019.június 02-án került megrendezésre Nagyhegyesen a Suli Íjász Bajnokság ÉAR-ÉMR Régiós kvalifikációs versenye. Az Irinyi János Református Oktatási Központot Miklós Máté Bendegúz 10.B osztályos tanuló képviselte, aki korosztályában és kategóriájában 87,5%-al, bejutott a 2019.június 16-án Budapesten megrendezésre kerülő döntőbe.

Irinyi János élete és kora országos műveltségi verseny

A Tehetségnap keretében került sor a versenyre, az idei év kihívása az írásbeli forduló után az online verseny megrendezése volt -10 csapattal – 2019. május 17-én, Irinyi János születésének 202. évfordulóján.

A digitális feladatokból 270 pontot lehetett összegyűjteni 1,5 óra alatt, sok múlott a csapatok időgazdálkodásán és  taktikáján. A feladatok felölelték Irinyi János életét, Jókai Mór: Fekete gyémántok című művét, a reformkor, a szabadságharc, a neoabszolutizmus, a kiegyezés és a dualizmus korának eseményeit, kiemelkedő személyiségeit, intézményrendszerét, tudománytörténetét, építészetét.

Változatos feladatokkal kellett megküzdeniük a csapatoknak, összesen 26 feladat megoldását kellett teljesíteniük. Az Irinyi csapatai mellett a Szszc Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának két csapattal érkezett.

Minden csapat legjobb tudása szerint oldotta meg a feladatokat.

A verseny helyezettjei:

  1. Gregóczki Réka 10.A, Hutka Márk 11.E
  2. Fiam Zoltán 11.E, Harencsár Bence 10.A, Sándor Bence 10.A
  3. Pósa Gréta, Molnár Henrietta, Broda Balázs 11.F

 Eredményükhöz gratulálunk!

Rendkívüli felvételi eljárás

A 20/2012. (VIII.31.) EMMI rendelet 43.§-a alapján rendkívüli felvételi eljárást indítunk iskolánkban a villamosipar és elektronika ágazatban a 2019/2020-as tanév 9. évfolyamára. Az ágazatra még 8 fő jelentkezését tudjuk elfogadni, amennyiben a jelentkező tanulmányi eredménye megfelelő (a leendő érettségi tantárgyak – magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem és idegen nyelv – 7. év végi és 8. félévi eredményének átlaga eléri a 3,00-t).

Jelentkezni 2019. május 6-17 között, az alábbi jelentkezési lap beadásával, iskolánkban személyesen lehet.

JELENTKEZÉSI LAP – rendkívüli felvételi eljáráshoz

Beiskolázás – végleges felvételi rangsor

Kedves iskolánkba jelentkezett 8. évfolyamos tanulók!

A végleges felvételi rangsort itt találjátok.

Az elkövetkezendő hónapokra is további szorgalmas tanulást kívánunk, hiszen a felvétel nem mentesít senkit sem ez alól!
Ne feledjétek: a középiskolai tanulmányok elkezdéséhez és folytatásához nélkülözhetetlen az általános iskolai tananyagok elsajátítása.

Üdvözlettel:

az Irinyi János Református Oktatási Központ
vezetése és nevelőtestülete

Közismereti versenyek országos döntője

A SZAKE (Szakmai Középiskolásokért Kulturális Egyesület) minden év március havában, közel az 1848-as forradalom napjához, tartja országos közismereti versenyeit Budapesten a Stefánia-palotában.

Ebben az évben az előzetes feladatok pontszámai alapján az Irinyi János Reformtus Oktatási Központból 5 középiskolás csapat, 3-3 taggal került be az országos döntőbe.

A következő eredményekkel:

„Magyarok Európában” versenyen

2. helyezést ért el Rási Mátyás, Kálmán Dániel, Almási Krisztián
Felkészítő tanár: Darai Imre

„Magyarország az én hazám” versenyen

3. helyezést ért el Harencsár Bence, Terenyei Eszter, Fiam Zoltán
Felkészítő tanár: Darai Imre – Szűcsné Pál-Kutas Orsolya

6. helyezést ért el Gőcze Tímea, Lipták Lili, Andó Antónia
Felkészítő tanár: Demeterné Mérai Mária

„Magyarországi cigány-roma nemzetiségiek” versenyén

3. helyezést ért el Majnár Alexandra, Herceg Petra, Kormos Friderika
Felkészítő tanár: Lőrinczné Rási Enikő

„Örökségünk ’48” versenyen

8. helyezést ért el Hutka Márk, Makranczi Szabolcs, Réthy Liliána
Felkészítő tanár: Forgonyné Viszlai Margit

Az egyesület ebben az évben is írt ki irodalmi és illusztrációs pályázatot, „Magyar népi balladák” címmel.

Iskolánkból különdíjat kapott Tímár László Hanh animációs kisfilmjéért.

A Magyar Széppróza Napja alkalmából online versenyt is hirdetett az egyesület. 104 megoldásból, 10 megoldót jutalmaztak, ebből 9 fő a 13+1 megoldásból 13 jó megoldást küldött be, egyetlen tökéletesen kitöltött teszt született, Romanovics Rékáé, az Irinyi 12. A évfolyamos tanulójáé.

Minden versenyzőnek, helyezettnek gratulálunk. Kívánunk további szép sikereket!

Demeterné Mérai Mária

 

 

Óvodai beiratkozás

TISZTELT SZÜLŐK!

TÁJÉKOZTATJUK ÖNÖKET,
HOGY AZ IRINYI JÁNOS REFORMÁTUS OKTATÁSI KÖZPONT TOMORI ÓVODÁJÁBAN
AZ ÓVODÁSKORÚ GYERMEKEK RÉSZÉRE
AZ ELŐJEGYZÉS IDŐPONTJA:

  1. május 9-10. 800-1600

 ERRE AZ ALKALOMRA, KÉRJÜK, HOZZÁK MAGUKKAL A KÖVETKEZŐ DOKUMENTUMOKAT:

  • GYERMEK SZÜLETÉSI ANYAKÖNYVI KIVONATA, TAJ KÁRTYA, LAKCÍMKÁRTYA
  • GYERMEK KERESZTLEVELE, VAGY IGAZOLÁS A KERESZTSÉG MEGLÉTÉRŐL
  • RGYV, HH, HHH HATÁROZATOT AZ ÉTKEZÉSI TÉRÍTÉSI DÍJ KEDVEZMÉNYHEZ, AMENNYIBEN IGÉNYBE KÍVÁNJÁK VENNI
  • HA VAN A GYERMEKNEK TARTÓS BETEGSÉGE, ARRÓL ORVOSI IGAZOLÁST
  • MÁK IGAZOLÁS MAGASABB ÖSSZEGŰ CSALÁDI PÓTLÉKRÓL
  • SZÜLŐ LAKCÍMKÁRTYÁJA, SZEMÉLYI IGAZOLVÁNYA
  • ORVOSI IGAZOLÁS, HOGY A GYERMEK KÖZÖSSÉGBE MEHET

SZERETETTEL VÁRJUK A LEENDŐ ÓVODÁSOKAT ÉS SZÜLEIKET!

Eperjesi Béláné
tagintézmény – vezető

           További információ a itt található.

Bibliaolvasó verseny az Irinyi János Református Oktatási Központban

Iskolánk 3. alkalommal rendezte meg a Regionális Bibliaolvasó versenyét 2019. február 21-én.

A város és a környék közép- illetve általános iskoláiból érkeztek a tanulók, összesen 27-en 11 kísérő tanárral.

A következő szép eredmények születtek:

Általános Iskolák

  1. Sikur Tünde – Berentei Általános Iskola – Felkészítő tanár: Jávori Mária
  2. Bőd Mirtill – IJROK Tompa Mihály Református Általános Iskola – Felkészítő tanár: Kovács Réka
  3. Gass Eszter – Szalézi Szent Ferenc Gimnázium – Felkészítő tanár: Szabóné Gonda Zsuzsanna

Különdíj: Boros Bíborka – IJROK Tompa Mihály Református Általános Iskola – Felkészítő tanár: Kovács Réka

Középiskolák

9-10. évfolyam

  1. Borsai Bianka – Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium, Edelény – felkészítő: Smigura Éva
  2. Varga Lilla – Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium, Edelény – felkészítő: Smigura Éva
  3. Gyurán Gábor – Irinyi János Református Oktatási Központ – felkészítő tanár: Bozsóné Kolosai Éva

Különdíj: Planicska Levente – Ózdi SZC Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája – Felkészítő tanár: Nagyné Máté Erika

11-12. évfolyam

  1. Csizi Alex – Ózdi SZC Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája – Felkészítő tanár: Nagyné Máté Erika
  2. Kulin Roxána Natália – Gomba Levente Gimnázium, Putnok – Felkészítő tanár: Endrésik Zsolt
  3. Kolozsi Ádám – Gomba Levente Gimnázium, Putnok  – Felkészítő tanár: Endrésik Zsolt

Különdíj: Ferencz Orsolya – Szalézi Szent Ferenc Gimnázium – Felkészítő tanár: Szabóné Gonda Zsuzsanna

Minden versenyzőnek gratulálunk és várjuk őket jövőre is, ezen a nemes versenyen.

Áldás, békesség!

Demeterné Mérai Mária és Csodóné Klómer Edina szervező tanárok

Szép Magyar Beszéd megyei fordulója

2019. február 26-án tartották Miskolcon a Szép Magyar Beszéd megyei fordulóját.

Iskolánkat Hocza Veronika 10. F és Szőlősi Fanni 10. A osztályos tanuló képviselte. Igazán büszkék lehetünk a teljesítményükre, mert – ahogyan a múlt évben – ebben az évben is ők fogják képviselni a borsodi vidéki szakképző iskolákat az országos versenyen áprilisban, Győrben.

Hocza Veronika 1.  Szőlősi Fanni 3. helyezést ért el az abszolút sorrendben.

Mindkettőjüknek kívánunk további sikeres versenyzést!