Gyermeknap az Irinyi Diákotthonában

Szeretetből tegyük a jót, ne pedig a viszonzás reményében! Evangélium Szent Lukács könyvéből, Lk 14,1.7-14

Az Irinyi János Református Oktatási Központ Diákotthonának közössége minden évben – a tanulók aktív részvételével- megszervezi a gyermeknapot. Ebben az évben különösen hangsúlyt kapott, hogy ez a program megvalósuljon, lehetőleg szabadban, kötetlen keretek között. Mindenki fáradt év végén, jó volt kikapcsolódni egy kicsit; a pandémia miatt sok elmaradt program pótlása is kívánta azt, hogy a kollégisták az utolsó közös programjukat önfeledt tánccal, beszélgetéssel, evéssel töltsék.

Az iskola kertjében kialakított szabadtéri tűznél szalonnát, grillkolbászt, és- szülői segítséggel- grillhúsokat sütöttek a tanulók. Miközben a karaoke mellett elhangzottak a kedvenc versek, a saját költemények is. A saját készítésű limonádé mellett a fagylalt sem maradhatott el.

Kicsit füstösen, de jó hangulatban ért véget a program. A siker láttán elhatároztuk, hogy jövőre is hasonlóan fogjuk megszervezni ezt a napot.

Demeter János (csoportvezető tanár)

Diákotthoni ballagás

Április vége a ballagások ideje. A kollégium az iskolai ünnepélyek előtt tartja ezt a hagyományos eseményt, így 2022. április 21-én este búcsúztunk végzős diákjainktól.
Az ünnepélyes bevonulás után kis műsort adtak a tanulók, majd az alsóbb évesek nevében Iski Dóra 10.A osztályos tanuló személyre szabott búcsú szavait hallhattuk.

„Tanáraim, Társaim, örülök, hogy összesodort minket az élet, s hogy mindenkitől kaptam valamit. Van, akitől barátságot, van, akitől jó tanácsot, van, akitől nevetést.” – mondta köszönő beszédében a végzősök nevében Váradi Bence 12.C osztályos tanuló.
A ballagás a diákotthonban az év összegzése is. A műsor után könyvjutalomban részesültek a közösségért az év során sokat tevékenykedők, a tanulásban jól teljesítő tanulók.
Ballagásunkat ünnepi vacsora zárta.
Emelkedett, megható, szép este volt. Az alsóbb éveseink láthatták, hogy milyen az, ha valaki már a célszalag előtt áll.

Hamvas Béla  gondolatsorával engedtük útra végzőseinket:

,,A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja. A fény csak abban válik áldássá, aki másnak is ad belőle. Mert amikor bennünket elküldtek, az útra bocsájtó Hatalom így szólt: Rád bízok minden embert külön, kivétel nélkül mindenkit, segíts, adj enni, adj ruhát, mindenkire vigyázz úgy, mint magadra, és ne hagyd a sötétségben elmerülni. Amit szerzel, amit elérsz, amit tudsz, amit átélsz, oszd meg. Az egész világ a tiéd. Szabad vagy a kövektől az éterig. Ismerd meg, hódítsd meg senki se tiltja, de jaj neked, ha magadnak tartod. Elbocsátlak téged is, mint mindenkit: felelős vagy minden emberért, aki veled él, s el kell számolnod minden fillérrel, amit magadra költesz, minden örömmel, amit magadba zártál, és minden boldog pillanattal, amit magadnak tartottál meg. S most eredj és élj, mert a világ a tiéd.”

Demeterné Mérai Mária

tabló

 

2021.12.16. – Diákotthoni Karácsony

„Ne féljetek, mert íme, hirdetek nektek nagy örömet, amely az egész nép öröme lesz”(Lukács 2)

Karácsonyi ünnepség a diákotthonban

A kollégiumban minden évben nagy várakozás előzi meg a karácsonyi ünnepeket. Az ünnepvárás hagyományos eseménye a kollégiumi karácsonyi műsor. Ebben az évben sok tanuló vett részt az ünnepi műsorban, amelyben elhangzott a nevezetes történet a négy gyertyáról. Az ünnepség emelkedettségét fokozta a kórus, amelynek Rózsa Dávid beosztott lelkész segített felkészülni, és maga is énekelt a diákokkal.

A műsor után ünnepi vacsora kezdődött, majd a kollégistákat az emeleti kollégiumi fánál ott várták a meglepetés csomagok, amelyek a kollégiumi konyha régen várt kiegészítőit rejtették. A diákok örömmel vették birtokba az új eszközöket.

Demeterné Mérai Mária

   

2021.12.06. Mikulás a Diákotthonban

Minden évben meglátogatja a kollégium lakóit a Mikulás. Így történt ez az idén is.

December 6-án az Irinyi János Református Oktatási Központ Diákotthona újra fogadta a nevezetes vendéget.

A diákok (Iski Dóra, Gyenge Dorottya, Mácsi Fanni, Juhász Áron, Dankó Szabolcs, Szalai Csenge) egy általuk kreált tánccal kezdték az estét, és lepték meg a kicsi, de annál lelkesebb közönséget. Majd egy jelenet keretében (Váradi Bence, Fehér Tícia, Dankó Szabolcs) feltűnt a „internetfüggő” Mikulás is.

A tanulók várták már – az előzőleg a kollégistáknak kiírt – „Írj egy levelet a Mikulásnak” című verseny eredményeinek kihirdetését. Az első három levelet nagy tetszéssel hallgatták a diákok. Nem maradhatott el az ajándékok átadása sem, amely mellé mindenki kapott egy ráillő instrukciót, tanácsot is.

Az estét az ünnepi vacsora és egy kis esti, zenés-táncos mulatság zárta.

Demeterné Mérai Mária

     

image_pdfimage_print